Kaulas yra specialus jungiamasis audinys, kuris nuolat atsinaujina: senas kaulas ardomas (vyksta kaulo rezorbcija), o jo vietoje statomas naujas kaulas (kaulo formavimasis). Tai natūrali organizmo būsena.
Sveikas kaulas yra stiprus ir paprastai nelūžta. Jei taip atsitiko, vadinasi, arba veikianti jėga buvo labai stipri (saugokitės kūjo), arba jūs sergate osteoporoze – kaulo susilpnėjimu.
Vaikystėje ir jaunystėje kaulo formavimasis vyksta greičiau nei irimas, todėl kaulas auga, tvirtėja, tankėja. Osteoblastai – ląstelės, gaminančios kaulą tuo metu aktyvesnės už osteoklastus – ląsteles, ardančias kaulą.
Jei kaulą ardančių ląstelių aktyvumas didesnis už kaulą gaminančių ląstelių aktyvumą, kaulas tampa silpnas, trapus ir greičiau lūžta.
Stipriausi kaulai yra 30-35 metų žmonių. Vėliau kaulų irimo greitis ima viršyti kaulo formavimosi greitį. Kaulų masė pradeda mažėti, kaulai tampa trapesni. Sparčiausiai kaulų masės netenka moterys po menopauzės, kai sumažėja moteriškų hormonų – estrogenų – lygis kraujyje.
Kaip sustiprinti kaulus, kaip pagreitinti jų gijimą po lūžio?
Viskas, kas padeda kaului sugyti, padeda sustiprinti ir sveikus kaulus.
Kalcis
Pagrindinis kaulo tvirtumo šaltinis – kalcis kartu su vitaminu D.
Kalcis yra pagrindinė sudedamoji kaulo dalis, kitaip tariant-plytos kaului statyti. Jis reikalingas ne tik stipriems kaulams bei dantims, bet taip pat darniai širdies veiklai bei normaliam kraujo spaudmui palaikyti. Gerai būtų kartu su kalciu vartoti vitaminą D, kuris padeda organizmui geriau įsisavinti kalcį. Taip pat vertingos ir kitos medžiagos, tokios kaip yra cinkas, magnis, kalis, fosforas, baltymai.
Fizinis aktyvumas
Fizinis aktyvumas, derinamas su pakankamu kalcio bei vitamino D kiekiu padeda išlaikyti sveikus ir stiprius kaulus. Fiziniai pratimai siejami ne tik su teigiamu poveikiu kaulų mineraliniam tankiui, bet yra būtini ir norint išlaikyti stiprius raumenis, kurie apsaugos jus nuo smūgių. Fiziniai pratimai veiksmingi, nes pagerina pusiausvyrą ir koordinaciją, todėl sumažina pakartotinių griuvimų ir kaulų lūžių pavojų.
Kaulams stiprinti reikia pastovaus fizinio aktyvumo. Nuolatinė 30-45 min. mankšta, atliekama bent 3 kartus per savaitę, būtų naudingiausia kaulų tvirtumui palaikyti.
Visai nebūtina pradėti profesionaliai treniruotis. Pakanka tiesiog daugiau judėti, atliekant jums įprastus, kasdieninius darbus: daugiau vaikščiokite pėsčiomis; lipkite laiptais, užuot kilę liftu; namuose tvarkykitės spartesniu tempu. Mankštintis galite net patogiai sėdėdami fotelyje ir žiūrėdami televizorių, jei tuo metu kojomis ritinėsite kamuolį.
Specialios priemonės gyjančiam kaului
Jei jau patyrėte lūžį, jums būtini specialūs mobilumą, sąnarių paslankumą, didinantys pratimai, taip pat raumenų stiprinimo pratimai, naudojant pasipriešinimą, tempimo pratimai. Juos kiekvienam individualiai turėtų parinkti jūsų reabilitologas. Jis išmokys jus sumažinti skausmą, saugiai ir savarankiškai judėti, lipti laiptais, padės greičiau grįžti į aktyvų, pilnavertį gyvenimą.
Gydymo kursą turi sudaryti gydytojas – reabilitologas, fizinių pratimų eigą prižiūrėti – kineziterapeutas.
Ar maistas turi įtakos gijimui?
Sveikam žmogui reikalingas subalansuotas maistas, turintis pakankamai vitaminų, mineralų, skaidulų ir baltymų. Patyrus lūžį, ypač svarbūs jūsų racione tampa produktai, turintys daug kalcio bei pakankamai vitamino D.
Kalcio, pagrindinės kaulų statybos medžiagos, turi dauguma produktų, tačiau jo pasisavinimas organizme yra labai skirtingas. Geriausiai kalcis pasisavinamas iš pieno produktų- lieso pieno, jogurto, sūrio. Vertinga valgyti žuvį su minkštais kaulais (aliejuje konservuotas sardines, aliejuje konservuotą lašišą). Kalciu turtingos ir tamsiai žalios lapinėse daržovės – brokoliai, špinatai. Naudingi yra ir migdolai, žemės riešutai, soja, grūdinės, ankštinės kultūros, apelsinų sultys.
Ar padeda maisto papildai?
Per dieną vidutiniškai reikėtų suvartoti apie 1000 mg kalcio. Patyrus kaulo lūžį, kalcio poreikis išauga iki 1200 -1500 mg per dieną.
Pats organizmas kalcio negamina, todėl jį reikia gauti su maistu, gėrimais ir papildais.
Visas medžiagas geriausia gauti natūraliai, kartu su kasdieniniu maistu.
Jeigu jūsų maistas nėra visavertis, rekomenduojama papildomai naudoti maisto papildus, tačiau kai kurie specialistai mano, kad tokius sintetinius maisto papildus organizmas pasisavina daug blogiau, nei gaunamus su kasdieniniu, natūraliu maistu.
Taigi, geriau taip sureguliuoti savo mitybą, kad papildų nereikėtų, tačiau jei tai neįmanoma – jie padės pasveikti greičiau ir pilniau.
Venkite alkoholio, nikotino, šokolado, juodos kavos, nes visi šie produktai silpnina kaulus ir didina osteoporozės išsivystymo riziką. Alkoholis dažnai lemia prastą mitybą, mažą fizinį aktyvumą, traumas, o visa tai skatina kaulų retėjimą.
P.S.
Atminkite, žmogaus organizmas yra sudėtinga sistema. Šis straipsnis yra patariamojo pobūdžio, prieš pradedant gydytis patariame pasikonsultuoti su fizinės reabilitacijos gydytoju. Tik fizinės reabilitacijos gydytojas į jūsų organizmą pažvelgs kompleksiškai ir patars dėl vienokių ar kitokių priemonių, stiprinančių kaulus ir padedančių greičiau ir pilniau išgyti.
Savarankiškas gydymasis, netinkamos kvalifikacijos ar netinkamos srities gydytojai gali tik dar labiau pabloginti situaciją.
Jurate says
2017.06.06 at 21:56Laba diena,gerb.daktare,
Mano 12m.sunui luzo blauzdikaulis ir seivikaulis kartu.Operavo,atstatinejo kaulus(2 pjuviai).Gipse isbuvome 7 sav.Siandien iseme is gipso,ir mano dideliam nustebimui neskyre jokios reabilitacijos.Patare uzsideti spiritinius kompresus ir po truputi paciam statyti koja,mankstintis,bandyti vaikscioti.Gyvenam 5ame aukste be lifto,kazkaip baisu,ar mes cia taip savarankiskai issikrutinsim.Norejau paklausti,nejau tokiu atveju tikrai nepriklauso jokia reabilitacija.Aciu..
Paulius says
2017.06.09 at 17:34Laba diena, esu po raktikaulio operacijos (dėjo plokštelę). Praėjo 10 dienų, kartais jaučiu nedidelį skausmą pečio ir kaklo srityje. Kada ir kaip pradėti lengvai mankštintis ir kada galiu tikėtis grįžti į aktyvų sportą? Man 30 metų. Ačiū.
Tomas says
2017.06.09 at 17:49Sveiki. Patyriau delnikaulio 4 kaulo luzi. ( jei gerai atsimenu ir nenusisnekejau ), ranka melyna, yra kraujosruvu. Ranka langeteje, per kiek mazdaug laiko galima tiketis vel ja pradeti naudoti darbuose ? Dekui uz atsakyma.
Vaida says
2017.06.12 at 14:01Sveiki, prieš porą dienų lūžo dešinės kojos V pirstakaulis (vidurinysis). Šį pirštą priklijavo med. lipnia juosta šalia kito esančio, pasakė, kad laisvai tai galėsiu daryti namuose, kada tą medicininę juostelę reikės pasikeisti. Lūžio poslinkis nedidelis, pasakyk gydytojos užtenka ir tokios lūžio vietos apsaugos, gipso nereikia. Nedarbingumo neėmiau, vairuoti taip pat galiu pati, nepilna koja. Norėčiau patarimo, kada jau būtų galima bandyti statyti koją pilna pėda (dabar vaikštau slubciodama, bet kadangi darbas sėdimas, nejaučiu dėl to didelio diskomforto)? Pasak gydytojos, toks lūžis gyja apie 4 savaites. Sekantis vizitas pas traumatologa po savaites. Ar iki to laiko jau galiu bandyti statyti koją pilnai? Ar geriau pirmąją savaitę dar nerizikuoti?
Rūta Gustaitytė says
2017.06.12 at 19:38Paulinai:
Jeigu lūžio gijimas bus sėkmingas ir sklandus, į darbą greičiausiai grįšite ne anksčiau, kaip po keleto mėnesių.
Rūta Gustaitytė says
2017.06.12 at 19:41Matui:
Gipso įtvaras laikomas apie 6-8 sav. Po to kartojamos rentgenogramos. Jeigu jose matoma, kad lūžis jau sugijo, gipsas nuimamas, jeigu sugijimas nepakankamas, gipsas paliekamas dar keletui savaičių.
Rūta Gustaitytė says
2017.06.12 at 19:44Virginijai:
Taip, šiuo atveju galimas paprastesnis fiksavimo būdas. Turbūt jau prisitaikėte tinkamą plastikinį įtvarą.
Rūta Gustaitytė says
2017.06.12 at 19:52Algiui:
kol kas reikalinga imobilizacija. Kai ji bus nuimta, reabilitacinės priemonės padės atstatyti sumažėjusią čiurnos judesių amplitudę, stabilizuoti apsilpusius raumenis, bei čiurnos sąnarį, esant reikalui, koreguos pakitusį judesio stereotipą. Tam reikės mankštos pratimų ( kineziterapijos), raumenų elektrostimuliacijos ir, esant skausmui ar tinimui – fizioterapijos procedūrų.
Rūta Gustaitytė says
2017.06.12 at 19:56Mantui:
Laikykitės traumatologo nurodyto režimo, neapkraukite lūžusios kojos. Gulimoje padėtyje mankštinkite sveiką koją, laikas nuo laiko pajudinkite lūžusios kojos pirštus. Papildomai vartokite vitaminą D.
Rūta Gustaitytė says
2017.06.12 at 20:02Jūratei:
Reabilitaciją turėjo skirti. Jos forma priklauso nuo ligos kodo ir būklės sunkumo. Nuvykite pas vaiko šeimos gydytoją, kad nukreiptų reabilitologo konsultacijai. Šis įvertins būklę, paaiškins, ką daryti toliau.
Rūta Gustaitytė says
2017.06.12 at 20:07Pauliui:
Lengvi judesiai galimi jau dabar. Aktyvus sportas profesionalams, pratusiems prie krūvių, rekomenduojamas ne anksčiau, kaip po 2-3 mėn., jeigu lūžis sugija sėkmingai, be komplikacijų. Kitais atvejais stiprių apkrovų rekomenduojama vengti apie 5-6 mėnesius.
Rūta Gustaitytė says
2017.06.12 at 21:35Tomui:
lūžio gijimas užtrunka apie 4-6 savaites, dar panašiai tiek rankos funkcijos atsistatymas.
Rūta Gustaitytė says
2017.06.12 at 21:39Vaidai:
Sklandžiam lūžio gijimui reikalinga ramybė, todėl neapkraukite lūžio vietos. Pirmas savaites neminkite pilna pėda. Dėl tolimesnio režimo pasitarkite su traumatologu pakartotinio vizito metu.
Rasa says
2017.06.14 at 09:11Sveiki noreciau suzinoti man grejtai isimines vielas,nes buvo rankos mazojo pirsto luzis ir navikas geryninis isoperuotas.
po vielu isemimo kiek dar su gipsu reiks vaiksciot?ir pries vielu isemimo operacija galima valgyti ir gerti?
Rūta Gustaitytė says
2017.06.21 at 20:37Rasai:
Šiuos klausimus turite užduoti savo ortopedui traumatologui.
Imobilizacijos laikas priklauso nuo lūžio sugijimo laipsnio – tam įvertinti kartojamos rentgenogramos.
Vielų šalinimas greičiausiai bus atliekamas vietiškai, valgymas ir gėrimas įtakos neturi.
Lauryna says
2017.07.02 at 16:57Sveiki, ar visada lūžus kaului buna patinimai, mėlynės ar stiprus skausmas? Dukra prieš keletą dienų susilaužė blauzdikaulio viršutinę dalį, tačiau patinimo beveik nebuvo, o ir nelabai skaudėjo, tik iškart atsitikus traumai. Esmė tame, kad priėmimo skyriuje apžiūrėjęs traumatologas nieko nepaaiškino ir dingo, o koją įdėjo į langetę. Ar galima išvis lūžusią koją įdėti į langetę? O gali būti, kad dukrai koja nelūžo, o tik įskilo kaulas? Žinoma, atimiausiu metu eisime pakartotinei gydytojo konsultacijai.
Jura says
2017.07.03 at 15:06Laba diena.Sausio menesi patyriau desines pedos ciurnos trauma.Rentgeno nuotrauka luzio nerode.Uzdegimas po nimesil,ibuprofen vaistu nepraejo.Kovo menesi atlikta MRT-nustatyta sokikaulio galvos ir plati kaulu ciulpu edema,nezymi galvos sanario pavirsiaus impresija-trauminius pakitimus diferencijuoti su kraujotakos sutrikimais.Art.tolacururalis,subtalaris,talonaviculatis eksudacinis sinovitas.
Taikytos megnetinio impulso terapijos,leistos sinocrom mini injekcijos.Gydymas nebuvo efektyvus.Labai sunyko blauzdos raumuo ir susitrauke achilo sausgysle.
Birzelio 13 d buvo atlikta Artroskopia art.TCetSTdx.Debridement et synovectomia(49703-04)Tenotomia Achilii dx.
Praejus dviems savaitems po operacijos isimti siulai.Koja smarkiai patinusi,matosi aplinkk peda melynes ir nejautrus pirstai.Blauzda ties operuota vieta yra kieta.Siek tiek judinu pirstus,darau vandens proceduras.Jeigu tenka pavaikcioti su ramentais,koja greit pamelsta ir nutirpsta.Bijau rizikuoti minti ant kojos.Rodos ,kad zeme slysta po koja.Vaikstau su specialiu ortopediniu batu-itvaru.Kojas daugiau laikau pakeltas aukciau sirdies lygio,geriu Pradaxa.
Gal galetumete pakomentuoti mano situacija ir ka darau ne taip.
Su pagarba.
Sandra says
2017.07.07 at 19:22Sveiki,
Gegužės mėnesį turėjau traumą, kurio pasekmė kairiojo blauzdikaulio artimojo galo skeveldrinis, sąnarį suardantis lūžis. Turiu pagamintą langetę, kurią nešioju tik keliantis. Gulint lovoje būnu be jos. Visuomet dėviu specialią elastinę kojinę. Norėjau pasiteirauti ar blogai darau, kad visuomet nebūnu su langete, net ir gulint? Ar galima ramybės būsenoje būti be jos? Ar turėčiau būti su langete ištisai? Iš anksto dėkoju už atsakymą.
Rūta Gustaitytė says
2017.07.11 at 20:21Laurynai:
Jeigu koją įdėjo į longetę, vadinasi reikėjo imobilizacijos. Tai gali būti ir lūžis, ir įskilimas, ir raiščių ar sausgyslių problema.
Jums turėjo duoti išrašą apie suteiktą pagalbą – jame turi būti ir diagnozė.
Būtinai nuvykite pakartotinai apžiūrai ir nebipokite klausti.
Rūta Gustaitytė says
2017.07.11 at 20:33Jurai:
Viską darote gerai, tačiau be specialistų pagalbos nesusitvarkysite.
Jums priklauso ambulatorinės reabilitacijos kursas ( 14 darbo dienų ), kuris pradedamas praėjus 4-6 savaitėms po operacijos. Dėl reabilitacijos skyrimo kreipkitės į operavusį traumatologą arba į šeimos gydytoją.
Rūta Gustaitytė says
2017.07.11 at 20:37Sandrai:
Sprendžiant iš aprašymo, lūžis pakankamai sudėtingas, imobilizacija reikalinga nuolat.
Arturas says
2017.07.14 at 00:36Laba diena, man 16/05 luzo ciurna fibula kaulas kaip supratau tik nezinau kaip lietuviskai jis vadinasi… Daktarai idejo itvara toki pusiau su gipsu ir su tuo itvaru prabuvau apie 5 savaites po 5 savaiciu nueme itvara padare nuotrauka sake kad gija labai gerai ir kad po biski bandyciau primynti koja. Dabar jau 13/07 ty beveik 2 menesiai bet vistiek skauda ciurna negaliu pilnai vaiksciot slubuoju ir ciurna baisiai tinsta po didesnio kruvio. Negali but dar kazkas ten man atsitiko ne tik luzis? Pvz rasciai? Aciu :)
Ramūnas says
2017.07.14 at 12:09Labadiena,gaktikaulio luzis,ar vaikstan ramentu pagalba negali kaulo luzio vieta tureti kokio tai poslinkio?,juk visai kaulas neimobilizuotas-ačiu
Rūta Gustaitytė says
2017.07.17 at 23:49Arturui:
Atsistatymas po lūžio užtrunka iki pusmečio. Visai normalu, kad kol kas koją skauda, ji tinsta po didesnio fizinio krūvio.
Kreipkitės į reabilitacijos specialistą – jis padės sumažinti simptomus, kineziterapijos užsiėmimų metu išmoksite taisyklingai apkrauti koją, perkelti ant jos svorį.
Rūta Gustaitytė says
2017.07.17 at 23:57Ramūnui:
Didesnę dienos dalį geriau gulėti. Vaikščioti su ramentais galite. Didžiausia tikimybė lūžgalių poslinkiams yra kūno padėties keitimas – sėdimas, stojimas.
Laima says
2017.07.21 at 10:24Laba diena, man lūžo padikaulio 5 kaulas kojos. Ir buvau operuota. Tai kaip išleido namo nieko konkreciai nepasakė, kaip elgtis. Ar galima primint koja nesmarkei, nes dabar vaikštau su rementais ir stengiuos nemint ant tos kojos. Man jau praejo 10 d. Gal galit patarti gal po truputi galima primint ant tos kojos , ir dar as turiu ortopediška bata, gal galima užsidet ir su batu ir rementais lengavai priminus operuota koja eit.
Gražina says
2017.07.23 at 17:43Sveiki. Patyriau raktikaulio lūžį. Po 10 dienų buvo atlikta operacija nes lūžis buvo su dideliu tarpu. Po operacijos praėjo 6 dienos bet skausmas nemažieja. Vartoju nuo skausmo ir tabletes ir leidžiuosi ampoles bet skausmas vistiek labai didelis. Ar man vertėtų kreiptis į gydytoja ? Ar taip ilgai besitesiantis skausmas prades mažieti praejus kažkuriam laikui?
Rūta Gustaitytė says
2017.07.23 at 17:54Laimai:
Operuotą koją galima pristatyti ir šiek tiek remtis kulnu. Maždaug po mėnesio turėtų būti atliktos kontrolinės rentgenogramos, kurias įvertinęs ortopedas traumatologas pasakys, ar jau galimas pilnas kojos apkrovimas.
Rūta Gustaitytė says
2017.07.25 at 23:23Gražinai:
Kol kas vartokite vaistus nuo skausmo. Jeigu per keletą savaičių skausmas neaprims, kreipkitės į gydytoją.
Lijana says
2017.08.01 at 15:34Sveiki, prieš 6 dienas patyriau kojos traumą. Gydytojas padaręs rentgeno nuotrauka nieko neaiskines imobilizavo, tik vėliau sužinojau iš šeimos gyditojo kad lūžo dešinės kojos šeivikaulis be poslinkio. Po kelių dienų važiuoju atkartoti rentgeno nuotraukos. Kojos tinimas praėjo po trijų dienų o ir pristatant neskauda nesijaučia jokio diskomforto. Norėjau paklausti ar tai normalu gijimui? Ir jai taip greit atsistato lūžis kiek trumpiausiai reiks vaikščioti su longete? Nes praėjus tinimui ji sukinėjasi, smukineja ir trina koją. Ačiū
Asta says
2017.08.01 at 16:41Laba diena,man pries 10 d.buvo daryta operacija del kojos luzio..Diagnoze-isorines kulksnies luzis su poslinkiu..Operacijos metu buvo deta osteonteze plokstele su melaoniniais sraigtais..Praejus 10d.po operacijos traumotologas istrauke siulus ir liepe man pradet statyt koja 30 laipsn.svorio ir mankstint koja..Neuzdejo jokio itvaro ar langetes..Labai prasau patart ar jis teisingai man nurode tolimesnio gyjimo veiksmus..Sveikatos israse pats parases,kad kojos neminciau iki 6 savaiciu po operacijos..Po operacijos rentgeno nedare iki siol..Po dvieju savaiciu liepe vel pasirodyt..Man 37 m.nesu jauna,kad taip greit gytu kaulai..Ka man daryt?
Liucija says
2017.08.09 at 22:11Labas vakaras, patyriau blauzdikaulio krumplio lūžimą. Vaikštau su ramentais, bet ta koja mėlynuoja ir nuolat šaltesnė už sveiką. Nerimauju, ar nėra dar kokių komplikacijų. Iš anksto dėkoju už atsakymą.
Rūta Gustaitytė says
2017.08.10 at 19:20Lijanai:
Kaulo lūžis gyja apie 6-8 savaites, tiek laiko turi trukti ir imobilizacija. Longetė turi būti gerai pritaikyta – nesmukti ir nespausti.
Jeigu lūžis nekomplikuotas, imobilizavus galūnę, skausmas ir tinimas paprastai atslūgsta. Kol kaulas nesugijęs, minti lūžusia koja negalima.
Rūta Gustaitytė says
2017.08.10 at 19:24Astai:
Neminkite koja iki kontrolinės rentgenogramos atlikimo. Lūžis turi gyti ramybėje. Pprastai tam prireikia mažiausiai 4-6 savaičių. Kaip tik po tiek laiko verta pakartoti rentgenogramas ir įvertinti kaulo sugijimo laipsnį.
Rūta Gustaitytė says
2017.08.10 at 19:38Liucijai:
Koja mėlynuoja, nes po lūžio dažnai sutrinka veninė kraujotaka ir limfotaka. Kol nedirba kojos raumenys ( nes negalite minti ), nėra kas kraują ir limfą varo į viršų. Simptomai išnyks, kai pradėsite normaliai vaikščioti. Kol kas dažniau laikykite koją ištiestą ar šiek tiek pakeltą.
Gražina says
2017.08.14 at 19:35Laba diena.Š.m.liepos 06d.patyriau 2-3-4 juosmens slankstelių kompresinį lūžį.Po gydymo ir reabilitacijos grįžau namo.Ar galiu vaikščioti be ramentų,užsidėjus tik kietą korsetą?Žinau,kad sėdėti dar negalima.Ačiū už atsakymą.
Dovilė says
2017.08.18 at 19:49Norejau pasiteirauti prie 1men buvo nustatytas isorinio kulksnelio luzis su poslinkiu,buvo atlikta operacija.Dabar esu jau namuose gydytojas minejo,kad reikejo koja mankstinti iki skausmo,bet smulkiau ir nepaaiskino kaip tai daryti.Norejau uzduoti Jums kelis klausymus:Kas yra ta kojos manksta iki skausmo?mazdaug po kiek laiko po tokio luzio preliminariai ligoniai pradeda vaikscioti arba bent jau priminti koja?
Kolkas kojos minti neleido sake atvykti po 1.5men tada ziures,namie bunu be langetes su koja viskas gerai netinsta daugiau,nuleidus ant zemes tai pat tempimo ar diskomforto nelabai jauciu.
Nijolė says
2017.08.19 at 15:50Klinikinė diagnozė:Dešiniojo blauzdikaulio rentgeniniai lūžio požymiai proksimalinėje dalyje be žymesnio poslinko
Pagrindinė diagnozė: S82.11
Gydymas: imobilizacija gipso longete.
Klausimas: Ar galima imobilizacija ne gipso longete nes sergu žvyneline ir labai niežti blauzda. Gipso longete nešioju jau 8 dienas.
Rūta Gustaitytė says
2017.08.20 at 20:30Gražinai:
Ramentai nereikalingi. Turėtų būti atliktos kontrolinės rentgenogramos ir įvertinta dabartinė slankstelių būklė ( jeigu tai nebuvo padaryta prieš reabilitaciją ar po jos ).
Rūta Gustaitytė says
2017.08.20 at 20:43Dovilei:
Minti paprastai leidžiama po 6-8 savaičių, prieš tai atlikus kontrolines rentgenogramas ir įvertinus lūžio sugijimo laipsnį.
Kreipkitės į šeimos gydytoją, kad nukreiptų reabilitologo konsultacijai. Jis skirs kineziterapiją, kurios metu išmoksite reikiamų pratimų, taip pat kitas priemones lūžio gijimui paskatinti.
Rūta Gustaitytė says
2017.08.20 at 20:51Nijolei:
Galima imobilizacija ortopediniu įtvaru.
Indrė says
2017.08.21 at 01:59Sveiki. Dukrytei beveik 3m.lūžo raktikaulis nukritus nuo lovos. Klinikose padarius rentgeną buvo padarytas gipsinis “aštuonetukas” įtvaras. Sakykit kiek laiko dažn.prireikia nešiot tą gipsą? Ar negalima vėliau jo pakeist į medžiaginius įtvarus-aišku jei tokio amžiaus vaikams būna? Ačiū!
Rūta Gustaitytė says
2017.08.21 at 20:23Indrei:
Imobilizacija truks apie 3-4 savaites, po to bus kartojama rentgeno nuotrauka.
Vaikams sunkiau laikytis režimo, todėl gipsas duoda patikimesnę stabilizaciją.
Violeta says
2017.08.23 at 13:10Sveiki. Prieš tris dienas patyriau išorinį kulkšnies lūžį.Sugipsavo keturiom savaitėm ir leido minti komforto ribose. Praėjus tinimui gipsas pasidarė per laisvas. Kaip turėčiau elgtis: ar reikia persibintuoti suveržiant labiau? O gal galima gipsą pakeisti čiurnos įtvaru su oro pagalvėlėmis ar pan.?
Rūta Gustaitytė says
2017.08.24 at 17:22Imobilizacija turi būti tinkama, kad pakankamai stabilizuotų lūžio vietą. Gipso įtvarą galite pakeisti ortopediniu įtvaru.
Rita Škutienė says
2017.08.29 at 15:25Laba diena, gerb. Rūta,
Man buvo lūžęs 2-as padikaulis. Koja buvo imobilizuota 5 savaites, sugijus kaului buvo reabilitacija. Dabar, praėjus 3 savaitėms po įtvaro nuėmimo, aš vis dar šlubuoju. Bet labiausiai neramina tai, kad labai tinsta koja ties čiurna, tas tinimas per naktį irgi iki galo neatslūgsta. Be to, jaučiu kartais skausmą eidama, tokį diegiantį prie čiurnos. Ar tai normalūs reiškiniai, ar reikėtų kreiptis į gydytoją?
Nijolė says
2017.09.01 at 17:29Atlikta imobilizacija ortopediniu įtvaru. Po 20 dienų imobilizacijos atlikus rentgeno nuotrauką lūžio nesimato. Iki tol buvo S82.1
Kol nebus atlikta kompiuterinė tomografija būtina naudoti įtvarą,vaiščioti su ramentais ir neminti kojos.
Klausimas ar gali taip greit sugyti
Rūta Gustaitytė says
2017.09.02 at 20:54Ritai:
Reabilitacija po lūžio trunka 4-6 savaites, todėl gali būti, kad iki šiol šlubuojate.
Bet kokiu atveju rekomenduoju kreiptis į gydytoją ir įsitikinti, kad nekilo lūžio komplikacijų.
Rūta Gustaitytė says
2017.09.02 at 21:01Nijolei:
Lūžiui sugyti paprastai reikia daugiau laiko. Net ir susiformavus kauliniam rumbui, jis yra matomas. Kartais vien rentgenogramos diagnozei patvirtinti neužtenka, todėl taikomi papildomi tyrimo metodai.
Kol diagnozė bus patikslinta, laikykitės nurodyto režimo.
giedrius says
2017.09.04 at 14:32sveiki noreciau paklausti man sudeta varztai ciurnoje ir jau praejo daugiau nei puse metu ar jau galiu pradeti sportuoti pvz begioti sokineti?
igne says
2017.09.10 at 16:59sveiki, man luzo blauzdikaulis ir seivikaulis, kiek laiko truks gijimas? dabar yra tris men. po operacijos ir esu jau be gipso , liepe duoti kruvio pirstams su jais primineti ar tai gerai? gal zinot mazdaug kada galesiu vaikscioti pilna koja? o rebilitacijon tik nuo rytdienos pradesiu.
Vytas says
2017.09.14 at 08:42Laba diena p. Rūta, birželio mėn. man lūžo kulnakaulis ir buvo atlikta operacija, kurios metu įstatė plokštelę su sraigtais. Po 2mėn. padarė rentgeno nuotrauką ir pasakė kad kaulas dar pilnai nesugijęs ir reabilitaciją atidėjo dar 6 sav. Visą tą laikotarpį koją buvo langetėje, jokio skausmo nejaučiau. Koją buvo tik šiek tiek patinus ir tai tik po vaikščiojimo ramentais, kada ji būdavo nuleista. Norėjau paklausti kiek laiko gyja kulnakaulis ir po kiek laiko pilnai atsistato žmogaus po tokios traumos darbingumas?
Rūta Gustaitytė says
2017.09.14 at 21:12Giedriui:
Jeigu neskauda, galite pradėti sportuoti.
Rūta Gustaitytė says
2017.09.14 at 21:16Ignei:
Palaipsniui pradėkite minti. Kol atsistatys kojos funkcija ir galėsite vaikščioti nešlubuodama, praeis mažiausiai 2-3 mėnesiai.
Rūta Gustaitytė says
2017.09.14 at 21:22Vytui:
Nekomplikuotas kulnakaulio lūžis gyja apie 6-8 savaites. Kai kuriais atvejais procesas užtrunka ilgiau arba trumpiau. Po lūžio sugijimo dar mažiausiai keli mėnesiai praeina, kol atsistato kojos funkcija ir normali eisena.
Jurga says
2017.09.15 at 14:50Sveiki, patyriau abieju ciurnos kulksniu luzi. 6 sav. buvau gipse, dabar ji nueme ir dar pora sav. reikia buti su itvaru, koja galiu siek tiek minti, bet nepilnu svoriu. Po poros savaiciu laukia reabilitacija. Nuemus gipsa, nesveikoji koja tavo plonesne, ypac suplonejo blauzda. Noreciau suzinoti, kokius pratimus galeciau atlikti namie, kad atsistatytu raumenys. Per kiek laiko saziningai dirbant atsistato koja?
Vitalija says
2017.09.17 at 14:11Laba diena, lūžo d. kojos laivakaulis, uždėjo langetę. Kaip ilgai gyja tokie lūžiai, ir kaip paspartinti gijimą? Ačiū
NERIJUS SADAUSKAS says
2017.09.25 at 12:11sveiki,man buvo skiles pedos kaulas,buvau patalpinta koja y specialu bata 3 savaites,po to nueme man jy ir rebilitacija truko 3 savaites,bet jau praejus 2 savaitem man koja labai dar skauda ir tinsta,atrodo kad koja laikytum ant zariju stiprus deginimas jauciasi,ar taip ir turetu buti
Rūta Gustaitytė says
2017.09.26 at 20:16Jurgai:
Pati, be specialisto priežiūros galite atlikti lengvus pratimus be krūvio – pvz. judinti pirštus, pėdą lenkti aukštyn ir žemyn iki skausmo ribos. Raumenų masei palaikyti namų sąlygomis tinka izometriniai pratimai.
Visa kita išmoksite reabilitacijos metu.
Kojos funkcijai pilnai atsistatyti reikės mažiausiai 2-3 mėnesių.
Rūta Gustaitytė says
2017.09.26 at 20:19Vitalijai:
Lūžiui sugyti reikės 4-6 savaičių. Kad pagreitintumėte kaulo gijimą, vartokite kalcio ir vitamino D preparatus, mankštinkite sveiką koją, taip pat lūžusią koją per laisvus sąnarius, būkite gryname ore, pailsėkite, išsimiegokite, venkite streso.
Rūta Gustaitytė says
2017.09.26 at 20:25Nerijui:
Atsistatymo laikotarpis užtrunka ne mažiau kaip 2-3 mėnesius. Reikia mažinti kojos tinimą ir ją toliau mankštinti. Krūvį didinkite palaipsniui. Jei po krūvio labiau skauda koją, kitą dieną ją apkraukite mažiau. Kai raumenys dirbs pilnavertiškai, atsistatys eisenos stereotipas, simptomai turėtų išnykti. Jei būklė negerės, kreipkitės į gydytoją dėl galimai atsiradusių lūžio komplikacijų.
Vitalija says
2017.09.26 at 23:38Sveiki, ačiū už atsakymą dėl laivakaulio lūžio. Po savaitės buvo atliktas rentgenas ir rekomenduota pakeisti longetę į ortopedinį įtvarą. Įtvaras labai nepatogus, labai spaudžia,nors buvo pagamintas specialiai man. Aš atlaisvinu juostas, nes negaliu kentėti ,todėl koja yra nestabili tame įtvare. Ar nepakenks man šis įtvaras, už kurį , beje, sumokėjau kosminę kainą . Daugiausiai guliu pakėlusi koją, nepristatau judėdama, nors gydytojas sakė, kad galiu remti koją ir vaikščioti su vienu ramentu. Ačiū.
NERIJUS SADAUSKAS says
2017.09.27 at 12:25Norejau dar paklausti kiek laiko laukti reikes kad galeciau pasirodyti gyditojiu,jau dvi savaites dirbu ir peda labai istinus buna ir degina,po traumos praeja 6savaites po pedos skilimo,pet peda tinsta ne toje vietoje kur buvo peda skilus .
Jolanta says
2017.09.27 at 19:12Sveiki.Rugpjūčio 6 dieną patyriau blauzdos apatinės dalies lūžį .Man atlikta blauzdikaulio kūno lūžio atvira repozicija su vidine fiksacija.Ir tik šiandien sužinojau ,kad man buvo ir kito plonesnio kaulo lūžis su poslinkiu aukštai netoli kelio.Gydytojas paaiškino kad ta vieta neoperuojama nes labai arti nervai.Ar atstačius didijį kaulą mažasis pats atsistato į vietą be operacijos? Ar jis gerai sugis?Padaryta longetė virš kelio. Ir dar vienas labai svarbus klausimas.Man paskirta reabilitacija 2 menesiai po operacijos.Bet pats gydytojas neleidžia priminti kojos ir net judinti 4 mėnesius ir reabilitacija galėtų būti tik po to.Gydytojas teigia kad negali perkelti reabilitacijos laiko,nes,, pas mus tokie įstatymai”.Kaip man elgtis.Ar įmanoma pratęsti reabilitacijos laiką?
Vida says
2017.09.30 at 17:22Laba diena, man buvo lūžęs šokikaulis, koja buvo 40 dienų gipsinėje langetėje, 10 dienų buvo skirta reabilitacija, jau praėjo 3 savaitės, vaikštau, bet šlubuoju ir negaliu atsistoti ant pirštų galiukų, koja neišlaiko kūno svorio, bet galiu šlubuodama pavaikščiot ant pirštų galiukų abiem kojomis, ar dar reikia laiko, kad pilnai atsistatytų koja ar reiktų pasidaryti papildomų tyrimų.Vida
Rūta Gustaitytė says
2017.10.02 at 21:02Vitalijai:
Jeigu įtvaras nepatogus, grįžkite į ortopediojs firmą, kad jį pataisytų. Spaudžiančias vietas galima paformuoti ir pačiai – kaitinant plaukų džiovintuvu. Aišku geriau, kad tai atliktų specialistas.
Jeigu jau leido priminti koja, nieko neatsitiks, jei įtvaro nedėvėsite. Svarbu laikytis nurodyto režimo, koja minti palaipsniui, ne visu svoriu. Jei po krūvio koją skaudės, kitą dieną krūvį ir mynimo jėgą sumažinkite.
Rūta Gustaitytė says
2017.10.02 at 21:07Nerijui:
Kojos tinimas po lūžio gali išlikti iki pusmečio. Labiau neramina deginantis skausmas. Jį gali lemti veninės kraujotakos bei limfos nutekėjimo sutrikimas arba nervo pažeidimas. Nieko nelaukdamas galite pasirodyti gydytojui, kad apžiūrėtų koją ir nustatytų skausmo priežastį.
Rūta Gustaitytė says
2017.10.02 at 21:14Jolantai:
Apie kaulo sugijimą bus galima spręsti atlikus kontrolines rentgenogramas.
Reabilitacija skiriama tada, kada jau galimas ašinis kojos apkrovimas. TLK reabilitaciją apmoka tada, kada ji paskiriama ir atliekama. Išduodant pažymą paprastai gydytojas pažymi, kada galima pradėti reabilitaciją. Taip kad ji gali būti skiriama tada, kada reikia. Po reabilitologo konsultacijos ir pravesto pirmo reabilitacijos etapo poliklinikoje arba stacionare, reabilitaciją gali skirti ir šeimos gydytojas.
Rūta Gustaitytė says
2017.10.02 at 21:16Vidai:
Praėjo dar labai mažai laiko. Tęskite išmoktą gydomąją mankštą namuose iki pilno kojos funkcijos atsistatymo. Tam gali prireikti dar keleto mėnesių.
Paulius says
2017.10.07 at 15:54Sveiki, prieš patyriau čiurnos lūžį. Pas daktarą paskutinį kartą buvau kai nuo lūžio praėjo 4 savaitės. Daktaras-traumatologas sakė, jog gyja gerai, bet dar teks 2 savaites būti gipse. Po to, kai jau praeis dvi savaitės, galės pačiam nusiimti gipsą ir po truputį pradėti minti koją didinant krūvį(su vis kiekviena diena mėginti nueiti daugiau), taip pat patarė koją mankštinti pasiėmus kokią nors gumą. Tarp kitko, labai įdomu, jog po dviejų savaičių nesakė ateiti vėl į rentgeną(pasitikslinau, sakė, kad nereiks).KLAUSIMAS: Ar pats nusiėmęs gipsą po buvimo 6 savaites jame ir pradėjęs minti galiu padaryti kažkokių klaidų, kurios gali atnešti kažkokias pasėkmes? Kokius pratimus geriausiai daryti norint išmankštinti koją? Gal turite kokių patarimų kaip pradėti vaikščioti ir kokių klaidų vengti? Dėkui iš anksto.
Rūta Gustaitytė says
2017.10.08 at 15:55Pauliui:
Kreipkitės į šeimos gydytoją, kad nukreiptų pas reabilitologą. Jis paskirs kineziterapiją, per kurią išmoksite teisingų pratimų, specialistai parodys, kaip pradėti vaikščioti, kaip dozuoti krūvį.
Gintare says
2017.10.10 at 19:34Sveiki. Noriu paklausti per kiek laiko sugyja klubo sanarys? Vaikui buvo rasta kad isnarinta klubo sanarys ir dare operacija ir uzdejo gipsa kiek laiko jame vaikas tures buti? Ir kai keis gipsa gal kokia langete uzdes ar kaska panasaus nes labai sunku vaikuti nesioti su tuo gipsu mums 5 menesei ir gaila vaiko labai kad vartytis negali nakti pradejo prabudineti po kelis kartu kai anksciau man visa nakti ismiegodavo.aciu
Vilma says
2017.10.16 at 12:44Sveiki,
prieš 8 savaites patyriau traumą – lūžo kulnakaulis, kubakaulis, pleištukas, taip pat smarkiai (ir jau nebe pirmą kartą) pasitempiau čiurnos raiščius. Su langete išbuvau beveik 6 savaites. Šiuo metu atlieku kineziterapiją ir magnetoterapiją. Vaikštant dar skauda kulną, jaučiasi čiurnos skausmas ir nestabilumas, todėl naudoju elastinį bintą. Gal geriau naudoti čiurnos įtvarą? Kokį rekomenduotumėte? Jų įvairovė didelė, nesinori pirkti bet ko.
Rūta Gustaitytė says
2017.10.17 at 20:37Gintarei:
Imobilizacija taikoma mažiausiai keletą mėnesių. Kojytė turi būti atvesta, kad augant formuotųsi pilnavertė gūžduobė. Pakartotino vizito metu imobilizacija gali būti pakoreguota – nebijokite kalbėtis ir tartis su gydančiu gydytoju.
Rūta Gustaitytė says
2017.10.17 at 20:45Vilma:
Nestabilumą jaučiate dėl kojos raiščių silpnumo. Ortopedinis įtvaras gali palengvinti problemą kojos apkrovimo metu – iki keleto valandų per parą.
Svarbiausia šiuo metu yra tęsti kineziterapiją ir jos metu stiprinti kojos raumenis, tuomet padidės ir čiurnos stabilumas.
Indre says
2017.10.18 at 13:41Laba diena. Esu po avarijos, suluze buvo du slaunikauliai, abieju koju, vienos kojos buvo atviras luzis, dvi rankos, ir dar kazkas gerai neatsimenu, esme tame kad po avarijos praejo 9 metai. As nepasalinau nei varztu nei metalu is slaunikauliu, skauda kojas daznai, ar cia del to? Ar butina isimti viska? Nes dabar prasidejo dar kelio uzdegimas ir sake kad kaupiasi skysciai, cia viskas del tu metalu? 25d. einu i ligonine pas ta gydytoja kuris mane operavo, bet labai bijau. Jis man jau sake pries kelis metus ateiti juos pasalinti… Kas dabar man bus? As labai bijau dalines nejautros, del to neejau, nes sake operuotu po viena koja…Pagarbiai Indre :) Labai lauksiu atsakymo
Gina says
2017.10.23 at 20:36Sveiki :) savaitgalį susilaužiau nykštį, 3 diena gipse ir labai jaučiasi, kad viduj ten viskas tinsta ir šunta ar čia nieko blogo? Šiandien buvau pas chirurgę, gana amžiuje nelabai maloni moteriškė… paklausus patikino, kad viskas ten ok… o jaučiasi tai labai nemaloniai.
Rūta Gustaitytė says
2017.10.24 at 20:45Indrei:
Nemanau, kad kelio sąnario uždegimas susijęs su metalų buvimu.
Nuvykite pas gydytoją, padarys kontrolinius tyrimus ir nuspręs, ar reikia šalinti metalo konstrukcijas. Nebijokite jo klausti, kas neaišku, tartis, ieškoti kompromisinių sprendimų.
Rūta Gustaitytė says
2017.10.24 at 20:47Ginai:
Tinimas su laiku turėtų atslūgti. Jeigu gipsas kelia diskomfortą, galima jį pakeisti specialiu ortopediniu įtvaru.
Pakartotinei konsultacijai siūlau vykti pas ortopedą traumatologą.
Andrius says
2017.10.31 at 10:24Laba diena, spalio 1d. turėjau IV piršto vidurinės falangos išnyrimą. Buvo atlikta uždara repozicija imobilizacija. Iki šios dienos pirštas ištinęs nutirpęs prilietus apatinę piršto dalį trenkia lyg elektra. Jaučiamas kietumas toje vietoje. Pirštas neužsilenkia neišsitiesia kaip turėtu būti. Traumotologas padaręs rentgeną pasakė, kad viskas gerai reikia mankštų. Norėjau paklausti ar atstatant pirštą negalėjo būti užspaustas koks nervas ir ar reiketų kreiptis papildomai pas neurologą. Nenoriu uždelsti kadangi esu turėjęs plaštakos chirurgines kaulo atstatymo plastikos operacijas. Ačiū.
Rūta Gustaitytė says
2017.11.07 at 20:23Andriui:
Pabandykite fizioterapijos procedūras, mažinančias uždegimą ir patinimą. Jeigu būklė negerės, būtinai kreipkitės į neurologą dėl galimų komplikacijų. Reikės atlikti papildomų tyrimų.
Valentinas says
2017.11.13 at 13:50Laba diena,rugsejo 5 diena ptyriau trauma,sutrupejo,kulnakaulis,spalio3d atliko operacija,sudejo ploksteles,instate i langete ir isleido namo,atvykti liepe po 2men,noreciau suzinot ar nieko tokio kad lovoj guliu be langetes,nes suja labai nepatogu,labai trina koje ir ar normalu kad ta koje daug tamsesne uz sveikaja. Aciu
Aiste says
2017.11.13 at 20:52Labas vakaras,ar galima eiti i sporto kluba turint kompresinius slanksteliu luzius?kokie pratimai galimi?
Rūta Gustaitytė says
2017.11.19 at 22:02Valentinui:
Svarbiausia vaikštant saugoti koją, jos neapkrauti, o lovoje galite būti ir be longetės.
Koja tamsesnė dėl veninės kraujotakos ir limfos nutekėjimo sutrikimo, kuris išsivysto po lūžio, pilnai nedirbant raumenims. Taip pat dažnai ilgai išlieka poodinės kraujosrūvos, atsiradę traumos ir operacijos metu.
Rūta Gustaitytė says
2017.11.19 at 22:05Aistei:
Jeigu kompresiniai slankstelių lūžiai sugiję, galite lankyti sporto klubą. Pratimai galimi įprasti. Sugijus lūžiams, specialių apribojimų fiziniam aktyvumui nėra.
Aiste says
2017.11.20 at 23:44Labai aciu uz atsakyma!o kaip zinoti ar jie sugije?nuo traumos praejo ,6men.
Taip pat turiu pasislinkusi slanksteli,del jo nekils jokiu kliuciu sportuoti?aciu labai
Justas says
2017.11.21 at 13:27Sveiki, prieš metus laiko, antra karta patyriau V padikaulio lūžį. Buvo atlikta operacija, kaulas pilnai sugijo, vėliau buvo pašalintos metalinės konstrukcijos. Kadangi profesionaliai sportuoju, pėdai dažnai tenka didelė apkrova ir dabar( praėjus metams po lužio) po treniruočių pradėjo ja mausti, kažkas panašaus į tvinkčiojimą vietoje, kur buvo lūžis. Su kuo tai gali būti susieję? Gal tai normalu po operacijos, nors jau praėjo nemažas laiko tarpas. Ačiū.
Rūta Gustaitytė says
2017.11.26 at 21:09Aistei:
Per pusmetį slanksteliai tikrai stabilizavosi.
Jeigu turite pasislinkusį stuburo slankstelį, nepatariu kilnoti štangų. Jei darysite kitos rūšies jėgos pratimus, būtinai pasitarkite su prižiūrinčiu treneriu, kad judesius atliktumėte taisyklingai.
Rūta Gustaitytė says
2017.11.26 at 21:19Justui:
Skausmas gali būti susijęs su patirta operacija. Pabandykite šiek tiek sumažinti krūvį ir stebėkite, ar skausmas mažesnis.
Jeigu antrą kartą lūžis kartojasi toje pačioje vietoje, reikia padirbėti su pėdos raumenimis, įsitikinti, ar teisinga pėdos apkrova, eisena. Gali būti, kad dėl įvairių priežasčių perkraunama būtent lūžio vieta. Taip pat svarbu gerai pritaikyta avalynė.
Jonas says
2017.12.06 at 15:14Laba diena, maziau nei pries metus patyriau daugybini ciurnos luzi (luzo vidiniai ir isoriniai kulksniai, uzpakaline blauzdikaulio dalis ir panires sokikaulis) ir siuo metu viskas sutvirtinta metalo konstrukcija. Klausimas, ar kokia nors reabilitacija buna po metalo konstrukcijos isemimo? Ar bus galima vaikscioti kita diena po operacijos? Skausmo nejauciu, sportuoju. Taip pat ar isnyks skausmas sausgysles? Lenkiant ciurna, jauciasi krepitacija blauzdikaulio sone. Gydytojo teigimu, tai del metalo konstrukcijos ir idomu, ar isnyks problema su sausgysle po metalo isemimo? Nebus pazeista sausgysle? Aciu uz atsakymus is anksto
Rūta Gustaitytė says
2017.12.10 at 20:04Jonui:
Paprastai po metalo konstrukcijų išėmimo reabilitacija skiriama. Ji ne tokia sudėtinga ir ilga, kaip po lūžio, bet reikalinga.
Minti koja galėsite. Ar išnyks krepitacija, šiuo metu negaliu atsakyti, nes nevisiškai tiksliai aiški jos priežastis.
Metalo konstrukcijų išėmimas nėra sudėtinga operacija. Jos metu paaiškės, kokia yra sausgyslių būklė. Jei sausgyslė būtų pažeista, jaustumėte simptomus.
Ramunė says
2017.12.11 at 11:40Laba diena, prieš dvi savaites lužo vienuoliktas šonkaulis, norėčiaj pamlausti kiek laiko gali trukti nedarbingumas, ar būtina juosmenį susivežti, kada galima pradėtk zportuoti?
Ačiu!
Rūta Gustaitytė says
2017.12.17 at 18:46Ramunei:
Gijimas gali užtrukti apie mėnesį laiko. Paprastai fiksuojama lūžio vieta, kad būtų patogu ir stabilu.
Sportuoti galėsite, kai sugis lūžis ir nejausite skausmo judesių metu.
VIRGINIJA says
2017.12.26 at 14:40šių metų gruodžio 13 d patriau traumą, man lūžo dešinės rankos du kauliukai prie pat riešo. Atstatė kauliukus į vitą, Uždėjo langetę, dabar jau 13 parų, skausmai nemažėja, yra atskilęs kauliukas, kuris guli priešingoje vietoje, užtirpę 3 ir 4-as pirštai . Ar tai pavojinga, kaip elgtis toliau, du gydytojai kalba priešingai vienas kad reikia oporuoti, o kitas, kad lūžgalis apsišlifuosir tirpimas po 2-jų mėnesių praeis.
Alenas says
2017.12.28 at 00:19Laba diena,pries kelias dienas patyriau trauma,galvojau ,kad stiprus sumusimas,nuejus pas gydytojus po rentgeno nuotraukos buvo diagnoze:”kaires pedos V padikaulio distalinio 1/3 distalinio spiralinis fragmentinis luzis su poslinkiu”.
Kojos peda sugipsavo,vaikscioti su ramentais ir guleti lovoje.Klausimas ar imanoma/galima po 4savaiciu nuimti gipsa/uzsideti itvara ir pradeti bandyti vaikscioti atsargiai remiantis kulnu.Priezastis -naujas darbo kontraktas uz Atlanto,darbo pradzia jau numatyta.
Busiu labai dekingas uz rekomendacijas.
Jolita says
2017.12.28 at 22:18Sveiki, prieš savaitę patyriau alkūnės išnirimą (S53.12), ranka įmobilizuota bus 3 savaites, bet nutirpę rankos pirštai. Traumatologas sako, kad viskas turi susitvarkyti. Norėčiau suźinoti, ar priklauso po tokios traumos reabilitacija ir po kiek laiko atsistato normali rankos funkcija. Ačiū.
Rūta Gustaitytė says
2018.01.03 at 13:03Virginijai:
Atskilęs kauliukas su laiku ištirps, tačiau sprendimą šiuo atveju turi priimti traumatologas. Jeigu skausmas intensyvus ir pirštų tirpimas stiprus, kreipkitės į riešo artroskopines operacijas atliekantį traumatologą.
Jeigu simptomai nėra labai intensyvūs, bandykite tinimą mažinančias reabilitacines priemones, jos turėtų sumažinti spaudimo reiškinius ir pagerinti būklę.
Rūta Gustaitytė says
2018.01.03 at 13:29Alenui:
Padikaulio lūžis per 4 savaites gali stabiliazuotis. Gipsą galėsite pakeisti ortopediniu įtvaru. Svarbu neapkrauti lūžusios vietos, nes pilno sugijimo galima tikėtis tik po 6-8 savaičių. Minti ant kulno galėsite. Skrydžio metu pasirūpinkite tromboembolijų profilaktika.
Lilija says
2018.01.03 at 16:57Gerb.gydytoja, gal pakomentuotumete mano situacija. Gruodžio 15 d. Susilauziau abu kulkšnies kaulus, trūko raiščiai, išniro pėda. Po dviejų savaičių, kai praėjo patinimas, mane operavo. Sukabino viską plokstelemis. Sausio 5 d. Mane išrašo iš ligoninės. Pagamino itvara,bet jis nepatogus ( kreivas kažkoks) ,. Darysiu kita. Gydytoja, kada bus galima priminti pėda, ko tikėtis iš tokios traumos. Kiek laiko maždaug vyksta gijimas. Man tai Įdomu todėl, kad kuo greičiau turiu grįžti i darbą. Darbas sėdimas, protinis. I ką atkreipti dėmesį, kas svarbiausia esant tokiai traumai. Žodžiu, norėčiau gauti jūsų komentarą. Iš anksto ačiū.
VIRGINIJA says
2018.01.05 at 21:56Patyriau traumą 12.mėn.13d., susilaužiau dešinės rankos abu kauliukas prie pat riešo. Jau 23 paros po rankos imobilizacijos, pirštai dar laikosi patinę, nykštys visai nesilenkia. Kokius pratimus galėčiau pradėti daryti. kad po langetės nuėmimo būtų lengviau reabilituoti ranką?